Umowy Kosmiczne, Wewnętrzne Prawo Kosmiczne

Porozumienie w sprawie przystąpienia do Naziemnego Segmentu Współpracującego Sentinel

Śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarło jeszcze żadne prawo!

W Monitorze Polski niedawno opublikowano Porozumienie między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Europejską Agencją Kosmiczną w sprawie przystąpienia do Naziemnego Segmentu Współpracującego Sentinel z dnia 12 marca 2018 r. (M. P. 2018, poz. 1019).

Porozumienie to jest wynikiem dwustronnej pracy nad wspólnymi inicjatywami w ramach Naziemnego Segmentu Współpracującego pomiędzy EAK i polskim Narodowym Punktem Kontaktowym (Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego). Akt normatywny opisuje przyjęte lub planowane inicjatywy krajowe w ramach Naziemnego Segmentu Współpracującego Sentinel oraz ich „techniczne płaszczyzny kontaktu”.

Lista inicjatyw w ramach Naziemnego Segmentu Współpracującego Sentinel przedstawia się następująco (zob, poniżej).

 

Wszelkie sprawy związane z danymi Sentinel, dostarczanymi przez ESA do Naziemnego Segmentu Współpracującego Sentinel, regulują warunki i zasady korzystania i rozpowszechniania danych Sentinel, opisane w dokumencie „Legal notice on the use of Copernicus Sentinel Data and Service Information” („Prawne zapisy na temat użytkowania danych i usług Sentinel w ramach Copernicusa”). Polski Narodowy Punkt Kontaktowy zaakceptował treść tego dokumentu.

Wpis ten nie stanowi opinii lub porady prawnej w rozumieniu obowiązującego prawa. Ma on wyłącznie informacyjny charakter. Autor wpisu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne skutki decyzji, podejmowanych na jego podstawie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.