Zmiana ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej – CD.

Śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarło jeszcze żadne prawo!

W kwietniowym wpisie – Zmiana ustawy o Polskie Agencji Kosmicznej – cd.  – wspomnieliśmy o możliwości pojawienia się kolejnej wersji ustawy o zmianie ustawy z 26.9.2014 r. o Polskiej Agencji Kosmicznej (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 601 ze zm.).

Tak też się stało. Na stronie RCL opublikowano projekt ustawy nowelizującej z 18.4.2018 r. wraz z uzasadnieniem. Tym razem nie przygotowaliśmy zestawienia zmian. Należy bowiem oczekiwać kolejnej wersji projektu (zob. wyciąg z protokołu ustaleń nr 26/2018 posiedzenia stałego Komitetu Rady Ministrów w dniu 24 maja 2018 r.).

Warto natomiast wspomnieć, że zrezygnowano z koncepcji automatycznego odwołania Prezesa PAK z chwilą wejścia w życie omawianej ustawy nowelizującej. Jak bowiem wskazano, „w trakcie prowadzenia prac nad niniejszą ustawą zmianie uległy okoliczności faktyczne i prawne; rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko Prezesa Agencji, a wybrany kandydat spełnia kryteria na Prezesa określone projektowaną ustawą”. Pan Doktor Grzegorz Brona (aktualny Prezes PAK) może zatem spać spokojnie.

Wpis ten nie stanowi opinii lub porady prawnej w rozumieniu obowiązującego prawa. Ma on wyłącznie informacyjny charakter, stanowiąc wyraz poglądów jego autora na tematy prawnicze. Autor wpisu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne skutki decyzji podejmowanych na jego podstawie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.