Polska Agencja Kosmiczna, Wewnętrzne Prawo Kosmiczne

Zmiana ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej – ciąg dalszy

8Śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarło jeszcze żadne prawo!

W kwietniowym wpisie – Zmiana ustawy o Polskie Agencji Kosmicznej – cd.  – zapowiedziano możliwość pojawienia się kolejnej wersji ustawy o zmianie ustawy z 26.9.2014 r. o Polskiej Agencji Kosmicznej (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 601 ze zm.). Na realizację tej zapowiedzi nie trzeba było długo czekać.

Na stronie RCL opublikowano projekt ustawy nowelizującej z 18.4.2018 r. wraz z uzasadnieniem. Tym razem nie przygotowaliśmy zestawienia zmian. Należy bowiem oczekiwać kolejnej wersji projektu (zob. wyciąg z protokołu ustaleń nr 26/2018 posiedzenia stałego Komitetu Rady Ministrów w dniu 24 maja 2018 r.).

Warto natomiast wspomnieć, że zrezygnowano z koncepcji automatycznego odwołania Prezesa PAK z chwilą wejścia w życie omawianej ustawy nowelizującej. Jak wskazano w uzasadnieniu, „w trakcie prowadzenia prac nad niniejszą ustawą zmianie uległy okoliczności faktyczne i prawne; rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko Prezesa Agencji, a wybrany kandydat spełnia kryteria na Prezesa określone projektowaną ustawą”.

Wpis ten nie stanowi opinii lub porady prawnej w rozumieniu obowiązującego prawa. Ma on wyłącznie informacyjny charakter. Autor wpisu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne skutki decyzji, podejmowanych na jego podstawie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.