Biznes Kosmiczny, Materiały, Polska Agencja Kosmiczna, Wewnętrzne Prawo Kosmiczne

Zmiana ustawy o Polskie Agencji Kosmicznej – ciąg dalszy.

Śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarło jeszcze żadne prawo!

Na stronie internetowej RCL pojawił się nowy projekt ustawy nowelizującej ustawę z 26.9.2014 r. o Polskiej Agencji Kosmicznej (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 601 ze zm.). Projekt z 10.11.2017 r. różni się w pewnym zakresie od projektu z 30.6.2017 r. (por. Projekt ustawy o zmianie ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej), co jest wynikiem przede wszystkim przeprowadzonych konsultacji międzyresortowych i publicznych (por. Projekt ustawy o zmianie ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej – protokół rozbieżności).

Listopadowy projekt ustawy nowelizującej ustawę o Polskiej Agencji Kosmicznej zakłada m.in. wygaśnięcie stosunków pracy z osobami zatrudnionymi na podstawie umowy o pracę w PAK, automatyczne odwołanie Prezesa PAK oraz kontynuację kadencji członków Rady PAK (art. 3 i 5  projektu z 10.11.2017 r.).

Poniżej publikujemy pełne zestawienie obecnych i projektowanych regulacji z zastrzeżeniem, iż prawdopodobnie pojawi się kolejna wersja projektu ustawy nowelizującej ustawę o Polskiej Agencji Kosmicznej.  Zgłoszono bowiem kolejne uwagi w trakcie prac w Stałym Komitecie Rady Ministrów nad omawianym projektem ustawy (zob. wyciąg z protokołu ustaleń nr 42/2017 posiedzenia Stałego Komitetu Rady Ministrów z 13.12.2017 r.).

Zestawienie zmian regulacji – projekt z 10.11.2017 r.

Projekt z 10.11.2017 r.  ustawy o zmianie ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej.

Uzasadnienie do projektu z 10.11.2017 r.

Wpis ten nie stanowi opinii lub porady prawnej w rozumieniu obowiązującego prawa. Ma on wyłącznie informacyjny charakter, stanowiąc wyraz poglądów jego autora na tematy prawnicze. Autor wpisu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne skutki decyzji podejmowanych na jego podstawie.

 

Reklamy

1 myśl w temacie “Zmiana ustawy o Polskie Agencji Kosmicznej – ciąg dalszy.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.