Zmiana ustawy o Polskie Agencji Kosmicznej – cd.

Śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarło jeszcze żadne prawo!

Na stronie internetowej RCL pojawił się nowy projekt ustawy nowelizującej ustawę z 26.9.2014 r. o Polskiej Agencji Kosmicznej (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 601 ze zm.). Projekt z 10.11.2017 r. różni się w pewnym zakresie od projektu z 30.6.2017 r. (por. Projekt ustawy o zmianie ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej), co jest wynikiem przede wszystkim przeprowadzonych konsultacji międzyresortowych i publicznych (por. Projekt ustawy o zmianie ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej – protokół rozbieżności).

Listopadowy projekt ustawy nowelizującej ustawę o Polskiej Agencji Kosmicznej zakłada m.in. wygaśnięcie stosunków pracy z osobami zatrudnionymi na podstawie umowy o pracę w PAK, automatyczne odwołanie Prezesa PAK oraz kontynuację kadencji członków Rady PAK (art. 3 i 5  projektu z 10.11.2017 r.).

Poniżej publikujemy pełne zestawienie obecnych i projektowanych regulacji z zastrzeżeniem, iż prawdopodobnie pojawi się kolejna wersja projektu ustawy nowelizującej ustawę o Polskiej Agencji Kosmicznej.  Zgłoszono bowiem kolejne uwagi w trakcie prac w Stałym Komitecie Rady Ministrów nad omawianym projektem ustawy (zob. wyciąg z protokołu ustaleń nr 42/2017 posiedzenia Stałego Komitetu Rady Ministrów z 13.12.2017 r.).

Zestawienie zmian regulacji – projekt z 10.11.2017 r.

Projekt z 10.11.2017 r.  ustawy o zmianie ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej.

Uzasadnienie do projektu z 10.11.2017 r.

Wpis ten nie stanowi opinii lub porady prawnej w rozumieniu obowiązującego prawa. Ma on wyłącznie informacyjny charakter, stanowiąc wyraz poglądów jego autora na tematy prawnicze. Autor wpisu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne skutki decyzji podejmowanych na jego podstawie.

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Zmiana ustawy o Polskie Agencji Kosmicznej – cd.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.